Maud Earl (1864-1943)
Pomerians in the parc (1909)
Olieverf op canvas. Ingelijst.
Provenance Bonhams 1998
62 cm x 47
Maud Alice Earl (1863 - 1943) was een Brits-Amerikaanse kunstenaar, bekend om haar hondenschilderijen. Haar werken worden zeer gewaardeerd door hondenliefhebbers en leggen ook nauwkeurig vele rassen vast. Earl werd beroemd tijdens het Victoriaanse tijdperk , een tijd waarin van vrouwen niet werd verwacht dat ze hun brood verdienden met schilderen. Toch ontwikkelde ze een selecte klantenkring, waaronder leden van de Britse koninklijke familie, zoals koningin Victoria en koningin Alexandra.