Janet Koplos. The Unexpected: Artists' Ceramics of the 20th Century - ;s Hertogenbosch, Het Kruithuis, 1998 - 169 pp. - Paperback.
Gedurende de 20e eeuw hebben prominente kunstenaars van Pablo Picasso tot A.R. Penck geëxperimenteerd met keramiek.
De werken die ze produceerden hebben hun stijlen en technieken in de schilderkunst en beeldhouwkunst aangevuld en vaak uitgebreid, maar ze zijn zelden bestudeerd door kunsthistorici.
Hier zijn voor het eerst keramische werken van 23 Europese kunstenaars, allemaal uit de uitgebreide collectie kunstenaarsaardewerk in het Museum Het Kruithuis in Nederland - de enige dergelijke collectie ter wereld.
Keramiek van Miro, Leger, Chagall, Braque, Dufy en Cocteau wordt prachtig geïllustreerd en besproken, net als het werk van Karel Appel, Asger Jorn en andere leden van de CoBrA-beweging uit het midden van de eeuw, en dat van hedendaagse kunstenaars zoals Mimmo Paladino en Bruce McLean. Essays plaatsen het keramiek in context en documentaire foto's tonen de kunstenaars aan het werk.
(totaal 50)
(totaal 50)