A. Winkler Prins - Geïllustreerde Encyclopaedie, 1e druk compleet in 16 delen - 1870/1882
Geïllustreerde encyclopaedie - Woordenboek voor wetenschap en kunst, beschaving en nijverheid onder hoofdredactie van A. Winkler Prins, met medewerking van vele vaderlandsche geleerden - Amsterdam , G.L. Brinkman 1870/1882 - 16 delen compleet inclusief het platendeel.
Alle delen gebonden in de oorspronkelijke bruine linnen gestempelde uitgeversbanden met vergulde versieringen op voorplat en rug. Met honderden hout-gravures in de tekstdelen en honderden litho's in het platendeel.
De Winkler Prins is een algemene Nederlandstalige encyclopedie. De eerste uitgave verscheen in 1870 en was bijna volledig van de hand van de doopsgezinde predikant Anthony Winkler Prins. Hij maakte daarbij veel gebruik van de Duitse Brockhaus-encyclopedie.