J.P. Arend & O. van Rees e.a. - Algemeene geschiedenis des vaderlands, van de vroegste tijden tot op heden. Deel I-IV, Amsterdam & Haarlem, J.F. Schleijer, 1841-(1882)
4 delen in 14 banden - 9943 pp.
Halflederen banden met gemarmerde platten.
Enkele platten los bij band. 2 missen een stukje rug en zijn los bijgevoegd. 1 rug volledig los maar wel bijgevoegd.
Zeer volumineus werk over de Nederlandse geschiedenis: Vier delen in veertien boeken (deel 1, 2.1 t/m 2.6, 3.1 t/m 3.5, 4.1 en 4.2) met een uitputtende historische verhandeling over Nederland van de vroegste tijden tot aan de 18e eeuw. Geïllustreerd met ca. 250 staalgravures, litho's en gevouwen kaarten. Totaal 9.943 pagina's
Tot dan toe het meest uitvoerige historische werk ooit verschenen waar meer dan veertig jaar aan gewerkt is. Het werk werd begonnen door J.P. Arend (1796-1855) en de Amsterdamse boekhandelaren Schleijer en zoon en na de dood van de auteur voltooid door O. van Rees, J. van Vloten e.a.