Rob Perré, The heart of the matter/ Tobias Schalken selected works
de Jonge Hond. 2010
Hardcover, 188 pp.
Tobias Schalken was ooit balletdanser, maar maakt nu beelden en video's, illustreert verhalen en artikelen in kranten en tijdschriften en tekent strips - hij werd met Stefan van Dinther bekend met de Eiland-reeks. Schalken kiest het medium dat hij het meest geschikt acht om zijn verhaal te vertellen. Want in al zijn werken zit een verhaal verstopt. De inhoud dient als uitgangspunt, waardoor in zijn oeuvre uiteenlopende stijlen worden gecombineerd, van zeer los tot uiterst gedetailleerd. Absurdisme is een bindend element in het werk van Tobias Schalken. Hij creëert een wereld tussen fantasie en surrealisme. De kracht van zijn werk is dat het in al zijn veelzijdigheid een enorme samenhang vertoont. Veel van de figuren in zijn werk wekken de indruk eenzaam te zijn. Ze worden geportretteerd als buitenstaanders, die zich vaak niet opgewassen voelen tegen de grote wereld om hen heen. The Heart of the Matter is een prachtig overzicht van het rijke oeuvre van een kunstenaar die zich niets aantrekt van wetmatigheden die binnen een genre gelden en alle media aanwendt om een spannend en eigenzinnig universum te creëren.
(Totaal 50)
de Jonge Hond. 2010
Hardcover, 188 pp.
(Totaal 50)