Jan Mankes (1889 - 1920) De schreeuwende kraai.
Originele houtsnede, met de hand gesigneerd en monogram in blok - formaat 18.3x23.8 cm.
De schreeuwende kraai staat afgebeeld in het boek
Jan Mankes /Alied Ottevanger - oevrecatalogus - 2007
pagina nr. 225.
Jan Mankes is de kunstgeschiedenis ingegaan als “Hollands meest verstilde schilder”. Hij stierf jong aan tuberculose, iets dat bij heeft gedragen aan de mythevorming rondom zijn kunstenaarschap.
pagina nr. 225.