Loustal, Java
Oog en blik, 1996
Hardcover, 64 pp.
Tekeningen en schilderijen, gemaakt naar aanleiding van vooral reizen naar Indonesië. Nederlandstalige versie.
Naar aanleiding van een tentoonstelling in Parijs verscheen een catalogus met afbeeldingen van schilderijen en tekeningen van Jacques Loustal. Jean-Luc Coatalem schrijft in de inleiding dat veel van dit werk tijdens de vele reizen van Loustal zijn gemaakt. In een schetsboek van aquarelpapier tekent Loustal ter plekke scènes in Oost-Indische inkt, later werkt hij die in zijn hotelkamer uit. Het aantrekkelijke van dit werk is dat het de kunstenaar lukt steeds iets van dat schetsmatige in zijn werk te laten zitten, hoeveel details hij ook tekent. Met de vele felle kleuren en de taferelen die zich altijd buiten afspelen (Indonesië is een vaak gebruikt decor), maakt deze catalogus de indruk van een vrolijk primitief reisdagboek in beelden. De zwaar aangezette expressionistische schildertrant wekt associaties op met de Cobra stijl. Het boek is goed en in kleur gedrukt, de tekeningen werden op iets dikker crème papier gezet.
(Totaal 100)
Oog en blik, 1996
Hardcover, 64 pp.
(Totaal 100)