Jan Poortenaar - Zutphen Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten 1936
Ets
Voorstelling van een gezicht op Zutphen
Ets
Afmeting afbeelding 30x39 cm totale afmeting 49x64 cm
Gesigneerd rechtonder in de druk 'Jan Poortenaar'
Jan Poortenaar (Amsterdam 1886 - Naarden 1958)
Jan Christiaan Poortenaar was een Nederlandse graficus, grafisch ontwerper, schilder, aquarellist, tekenaar, etser, lithograaf, vervaardiger van houtsnedes, illustrator, auteur, uitgever. Poortenaar was autodidact. Zijn werken bestonden onder andere uit landschappen, oriëntaalse voorstellingen, portretten, stadsgezichten en stillevens. Jan Poortenaar was werkzaam in verschillende landen waaronder Nederland, België en Nederlands-Indië.
Hij was lid van Arti et Amicitiae (Amsterdam) en de Haagse Kunstkring.