Willem van den Berg - Kleurenlitho Vissersvrouwen - 1949
Kleurenlitho
Gesigneerd in de druk. Dit is een uitgave van de vereniging ter bevordering van beeldende kunsten.
Afmeting 31.5 x 30.7 cm
Willem van den Berg (Den Haag 1886 - Amsterdam 1970)
Kleurenlitho
Afmeting 31.5 x 30.7 cm
Willem van den Berg was een leerling van zijn vader Andries van den Berg, daarna van de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Hij werkte sterk onder invloed van Willem van Konijnenburg en verrichtte technisch buitengewoon knap werk. Van den Berg schilderde, tekende, etste en lithografeerde vooral boeren, vissersfiguren en dieren. Van 1938 tot 1953 was hij hoogleraar en directeur van de Rijksakademie te Amsterdam. Werken van Willem van den Berg zijn ondermeer te zien in het Singer Museum in Laren en het Gemeentemuseum in Den Haag.