Lou Strik - Voorstelling van een dorpsgezicht met hooibergen -
Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten 1960
Houtsnede
afbeelding 18x24 totale afmeting 28x34
Houtsnede
Gesigneerd in de druk links onder 'Strik'
Ludovicus Arnoldus (Lou) Strik (Eindhoven, 8 december 1921 – 2001) was een Nederlandse graficus, grafisch ontwerper, illustrator, en tekenaar. Hij is een van de bekendste grafische talenten die Nederland in de vorige eeuw heeft voortgebracht. Striks voorstellingen bevatten meestal een fantastisch karakter. Strik voelde verwantschap met de middeleeuwers Hieronymus Bosch en Pieter Bruegel en bewonderde eveneens de prenten van Giovanni Battista Piranesi. Waardering voor zijn vriend en collega M.C. Escher is terug te vinden in de architectonische grapjes die Strik in zijn prenten en waterverven toepaste.