Litho door Wilm Wouters
Voorstelling van twee zusjes met breiwerk en pop
Niet ingelijst, beeldmaat 26x21,5, bladmaat 42x29
Uitgave Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten 1942
R.o. 'Wilm Wouters' in de druk en getiteld 'De Zusjes'
Wilm Wouters (Den Haag, 6 februari 1887 - Amsterdam, 22 februari 1957)was een Nederlands kunstschilder.
Leven en werk
Hij woonde en werkte in Amsterdam en van 1918 tot 1925 in Volendam. Hij studeerde van 1909-1914 aan de Rijksakademie waar hij gedurende vijf jaar les had van Nicolaas van der Waay en Antoon Derkinderen.
Wouters schilderde in een figuratieve stijl die hij voortzette toen hij in Volendam woonde, waar hij vooral interieurs en figuren schilderde. Zijn kerkbanken met Volendammers zijn bekend. In de jaren twintig schilderde Wouters enige tijd realistische stillevens en bloemen. Verder legde hij zich vooral toe op figuren en portretten.
Leven en werk