Willem Matthijs Maris jbzn - zittende meisjes in het gebladerte - 1872 - 1929
Litho. 56 x37 cm. Ingelijst.
Gesigneerd op de plaat.
Willem Matthijs Maris was de zoon van Jacob Maris, een 19e eeuwse schildermeester. Hij signeerde ook wel 'W. Maris Jbzn' of 'W. Maris Jbz'. Hij was een neef van Willem Maris en van Matthijs Maris. Opleiding: Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten (Den Haag) en Rijksakademie van beeldende kunsten (Amsterdam). Hij was een leerling van August Allebé, Frits Jansen, Jacob Maris en Nicolaas van der Waay. Kwalificatie: schilder, tekenaar, etser, aquarellist en kopiist. Onderwerpen: enre/landschappen/strandgezichten/figuurvoorstellingen/portretten/stillevens en dieren.
Litho. 56 x37 cm. Ingelijst.
Gesigneerd op de plaat.