Grote litho van twee naakte vrouwen van Annemarie de Groot.
1987. 63 x 76 cm. Nummer 115 uit een oplage van 200.
Gesigneerd met potlood. Ingelijst.
Annemarie de Groot wordt altijd al geïnspireerd door circus, theater, festivals en cabaret. Dit is dan ook in haar werk terug te vinden, dat is gevuld met muzikanten, dieren en ballerina’s en daarmee een sfeer van de jaren ’20 creëert. Achter al die vrolijkheid is echter ook melancholie te vinden, waarin de dagelijkse realiteit wordt weerspiegeld. Naast dit soort werk, maakt Annemarie de Groot – een leerling van Corneille – ook wat meer expressionistische naakten, landschappen en stillevens.
Het werk van Annemarie de Groot is geëxposeerd in onder meer New York, Zweden, Hongkong, Nederland en Duitsland.