Faust von Goethe mit bildern und zeichnungen von A.U.. Kreling - ongedateerd - omstreeks 1900.
Halfleer gebonden - met prachtig goudbedrukt linnen in relief. Groot folio 51 cm x 38.5 cm. Goud op snee.
Met vele gravure's en los ingeplakte fotogravure's. 28 x 21 cm.
Conditie goed - band heeft wat gebruikssporen. Hier en daar wat bruine vlekjes op de pagina's.
Faust is de titel van het belangrijkste werk van de Duitse schrijver Johann Wolfgang von Goethe (1749–1832). Het is de bekendste bewerking van de 16e-eeuwse Faustlegende. Het boek ontleent zijn apotheose aan de christelijke traditie. Faust wil beschikken over een hogere kennis, zo verregaand dat ze in Gods ogen nooit zou mogen toevallen aan een mens. Hij laat zich verleiden tot een pact met de duivel (in de vorm van Mephisto). Lange tijd geniet hij van de ongebreidelde geschenken van de duivel, maar vreemd genoeg kan dit hem niet gelukkig maken. Uiteindelijk ondervindt hij dat het geluk voortkomt uit het verrichten van goede daden. (wikipedia)