Nicolaas Matthijs Eekman - Boer met korenschoof - Kleurenlitho met signatuurstempel
Premieprent uitgegeven door Vereniging tot bevorderen van beeldende kunsten 1953
Afmeting afbeelding 21 x 30 cm.
Niet ingelijst
Nikolaas Mathijs Eekman (Brussel, 9 augustus 1889 – Parijs, 13 november 1973) was een Nederlandse figuratieve schilder en illustrator, ook bekend in Frankrijk, België en Nederland als Nicolas Eekman. Tijdens de jaren 30 nam Eekman deel aan groepstentoonstellingen over de hele wereld, voornamelijk in de Verenigde Staten, terwijl zijn soloshows plaatsvonden in heel Europa. Gedurende het interbellum was Eekman onderdeel van de artistieke beweging rond Montparnasse. Daar raakte hij bevriend met Jean Lurçat, Louis Marcoussis, Andre Lhote, Max Jacob, Moise Kisling, Marc Chagall, Picasso, Dali, Armand Nakache, Paul Signac, Jacques Lipchitz, Fernand Léger, Edouard Goerg, Max Ernst.
Niet ingelijst